Gmina Branice

Aktualności

 • Badam się, mam pewność - badania mammograficzne

  Data publikacji: 17-09-2014 20:21

   

  mammogrph.jpeg

  W połowie sierpnia br., działający przy Opolskim Centrum Onkologii Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi rozpoczął coroczną wysyłkę do Opolanek zaproszeń na mammografię przesiewową, zwaną też mammografią skryningową. Badanie to służy wykrywaniu wczesnych zmian chorobowych w piersiach i jest realizowane od roku 2006 w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych 2006-2015.

  Przypomnijmy, że programem skryningu mammograficznego objęte są zdrowe Polki w wieku 50-69 lat, które raz na dwa lata (chyba że lekarz zdecyduje, że częściej) mogą bezpłatnie wykonać mammografię w dowolnej pracowni mammograficznej na terenie kraju (województwa), z którą NFZ podpisał umowę na finansowanie tego typu świadczenia medycznego.

  więcej
 • Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego oraz Biuro Danuty Jazłowieckiej organizuje II edycję konkursu fotograficznego "Jak zmienia się Opolskie dzięki Funduszom Europejskim". Celem konkursu jest przedstawienie efektów wdrażania funduszy europejskich w województwie opolskim oraz promocja funduszy europejskich poprzez popularyzację prac konkursowych wśród mieszkańców województwa opolskiego.

  Główną nagrodą w konkursie jest wyjazd studyjny do Brukseli. Nagrodami w konkursie są również aparat fotograficzny oraz akcesoria fotograficzne.

  Konkurs został przedłużony - prace można zgłaszać do 30 września 2014r.

  Wszystkie informacje nt. Konkursu oraz Regulamin można odnaleźć na stronie www.konkurs-foto.opolskie.pl

  Konkurs Fotograficzny - Plakat

  więcej
 • Szkolenia komputerowe ECDL START i CORE

  Data publikacji: 11-09-2014 12:09

  Fundacja Aktywizacja prowadzi nabór uczestników na szkolenia komputerowe ECDL  START i CORE. Szkolenie kończy się egzaminem i nadaniem Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych Polskie Towarzystwo Informatyczne.

  ECDL (skrót od ang. European Computer Driving License), czyli Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych, jest dokumentem potwierdzającym, że jego posiadacz zdobył i potrafi wykorzystać wiedzę oraz praktyczne umiejętności w zakresie:

  • obsługi komputera
  • użytkowania popularnych programów (edytorów tekstu, arkuszy kalkulacyjnych i innych)
  • przygotowania prezentacji
  • swobodnego korzystania z Internetu
  więcej
 • Szkoły, poza programem „Owoce i warzywa w szkole", mogą uczestniczyć w mechanizmie Tymczasowe nadzwyczajne wsparcie producentów owoców i warzyw"

  więcej
 • Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie jak co roku organizuje konkurs pn.: „Najaktywniejszy Lider Społeczności Wiejskiej”.

  Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w konkursie wszystkie te osoby, których praca społeczna przyczynia się do rozwoju i integracji środowiska wiejskiego. Jesteśmy przekonani, iż działania na rzecz budowania kapitału ludzkiego na terenach wiejskich powinny zostać propagowane i doceniane.

  więcej
Zobacz wszystkie
Gmina Branice
ul. Słowackiego 3
48-140 Branice
tel.: 77 4868 192
fax: 77 4868 230
e-mail:
Projekt i realizacja: netkoncept.com
Licznik wizyt: 81245 | 16930 | 268