Gmina Branice

Aktualności

 • Program stypendialny Marzenie o Nauce

  Rodzice: zostało jeszcze 18 miejsc i zaledwie kilka dni, bo wnioski przyjmowane będą do 31 marca! 

  Szansa dla licealistów: 11 000zł na naukę.

  Dokładnie tyle fundacja EFC wydaje na jedno stypendium rocznie. Po to, by szczególnie uzdolnieni młodzi ludzie mogli uczyć się w najlepszych liceach w Polsce!
   
  Składajcie wnioski na: www.efc.edu.pl

  Program stypendialny Marzenie o Nauce, polega na finansowaniu utalentowanym uczniom nauki w najlepszych liceach w Polsce. Program skierowany jest do zdolnej młodzieży kończącej gimnazjum, pochodzącej z miejscowości do 5 tysięcy. Osoby, które zgłoszą się do programu i pomyślnie przejdą proces rekrutacyjny oraz zostaną przyjęte do szkoły wskazanej przez EFC mogą liczyć na wsparcie przez cały okres nauki w liceum.

  więcej
 • Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej w kwietniu i maju 2015 r. organizuje cykl szkoleń pn. Zarządzanie niepełnosprawnością w miejscu pracy.

  Szkolenia adresowane są do przedstawicieli jednostek organizacyjnych powiatów i gmin – osób odpowiedzialnych za polityką kadrową w urzędach, rekrutację oraz wykonywanie czynności kadrowo-księgowych związanych z uprawnieniami pracowniczymi osób niepełnosprawnych a także rozliczeniami wpłat i zwolnień z wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Szkolenie poprowadzą pracownicy Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych.

  Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Szkolenia będą odbywać się w Warszawie w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”, ul. Limanowskiego 23. Dodatkowe informacje dotyczące organizacji szkoleń znaleźć można na stronie internetowej: www.niepelnosprawni.gov.pl w zakładce SZKOLENIA 2015.

  więcej
 • Mobilny Punkt Informacyjny - 2 kwietnia w Głubczycach

  Data publikacji: 26-03-2015 12:58

  Informujemy o organizacji dyżuru specjalisty ds. funduszy europejskich Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich (LPI) w Kędzierzynie-Koźlu.

  dnia 2 kwietnia 2015 r. (czwartek) w godzinach 9:00 – 12:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Głubczycach przy ul. Kochanowskiego 15.

  Podczas dyżuru będzie można uzyskać informacje na temat możliwości otrzymania wsparcia oraz zasad realizacji projektów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

  Osoby chętne do skorzystania z dyżuru proszone są o kontakt z Głównym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Opolu, tel.: 77 44 04 720-722,

  e-mail: .

  więcej
 • Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny

  Data publikacji: 18-03-2015 13:55

  Karta Dużej Rodziny jest ogólnopolskim programem wprowadzonym w czerwcu 2014 r. Karta przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności.

  Karta oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. 

  więcej
 • "Koperta życia" - to akcja społeczna skierowana do osób starszych, samotnych i chorych zamieszkujących Gminę Branice. Ma na celu ułatwienie niesienia pomocy przez różnego rodzaju służby: medyczne, socjalne i inne  w stanach zagrożenia życia i zdrowia.

  O bezpłatną „Kopertę życia" będą mogły się również ubiegać osoby, które mają pod swoją opieką dzieci niepełnosprawne i inne osoby zależne, chcąc im zapewnić większą ochronę zdrowia i bezpieczeństwo.

  W skład Koperty życia wchodzą:

  • plastikowa koperta oznaczona naklejką „Koperta życia”,
  • karta informacyjna,
  • naklejka do umieszczenia na drzwiach lodówki „TU JEST KOPERTA ŻYCIA”
  więcej
Zobacz wszystkie
Gmina Branice
ul. Słowackiego 3
48-140 Branice
tel.: 77 4868 192
fax: 77 4868 230
e-mail:
Projekt i realizacja: netkoncept.com
Licznik wizyt: 250865 | 26642 | 284