Gmina Branice

Aktualności

 • Trwa ogólnoświatowa społeczna zbiórka pamiątek historycznych „Małe Wielkie Historie” zainaugurowana w 2016 roku. Do tej pory udało się pozyskać blisko 5500 obiektów dla Muzeum Historii Polski do Wśród eksponatów znalazły się przedmioty otrzymane przez darczyńców z kraju, jak i zagranicy – Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Szwecji czy Niemiec.

  więcej
 • Każdego dnia rolnicy spotykają się z niebezpieczeństwem podczas pracy w gospodarstwie. Ważne, aby umieć rozpoznać zagrożenie i profesjonalnie podejść do zarządzania bezpieczeństwem na terenie własnego gospodarstwa rolnego. Zagrożeniem może być jakaś praca, maszyna, urządzenie lub zwierzęta, które mogą spowodować uszkodzenie ciała człowieka.

  więcej
 • Dyrektor OR KRUS w Opolu Lech Waloszczyk informuje, że został rozstrzygnięty etap wojewódzki VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”, skierowanego do uczniów szkół podstawowych.

  więcej
 • Centrum Nauczania Języków Obcych NORTON I rozpoczyna rekrutację uczestników na 120-godzinny nieodpłatny kurs języka angielskiego na poziomie A1 i A2 dla osób powyżej 18 roku życia. 

  więcej
 • Celem projektu jest zwiększenie poziomu przedsiębiorczości wśród 60 osób powyżej 29 r. życia, pozostających bez pracy w szczególnej sytuacji na rynku pracy, zamieszkałych na terenie woj. opolskiego, zamierzających rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej.

  więcej
 • Konkurs "Opolskie Kwitnące" - 2017

  Data publikacji: 17-05-2017 11:53

  Informujemy, że został ogłoszony konkurs „Opolskie kwitnące" na bioróżnorodne, kwietne zagospodarowanie Województwa Opolskiego. Konkurs jest realizacją działań samorządu województwa opolskiego w zakresie informowania, promocji i edukacji o bioróżnorodności Opolszczyzny. Celem konkursu jest wyłonienie najpiękniej ukwieconych i zadbanych posesji prywatnych oraz terenów, ogródków działkowych i obiektów publicznych w województwie opolskim.

  więcej
 • Kluczborski Inkubator Przedsiębiorczości informuje o rozpoczęciu od dnia 2 maja 2017r. II naboru do projektu: „Dotacja-Firma-Sukces. Wsparcie dla przedsiębiorczych!”, w ramach którego można otrzymać do 25 000 zł bezzwrotnej dotacji na założenie własnej działalności gospodarczej oraz wsparcie pomostowe 1 000 zł na miesiąc nawet przez okres 12 miesięcy po otwarciu firmy

  więcej
 • Akcja "Czysty Aniołek 2017"

  Data publikacji: 11-05-2017 14:26

  Ośrodek Pomocy Społecznej w Branicach zaprasza do wzięcia udziału w akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Piękne Anioły pn. "Czysty Aniołek 2017", która ma na celu zbiórkę środków czystości dla dzieci z najuboższych rodzin. Akcja prowadzona jest na terenie całej Polski, jak również poza jej granicami i trwa do 10 czerwca 2017.

  więcej
 • Urząd Gminy w Branicach ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Branice. Dofinansowanie będzie udzielane tylko dla inwestycji realizowanych w budownictwie mieszkaniowym wytwarzającym ścieki bytowe. Beneficjentami programu są osoby fizyczne oraz wspólnoty mieszkaniowe.

  więcej
 • Urząd Gminy w Branicach ruszył z programem dofinansowania inwestycji służących ochronie środowiska, polegającym na wymianie dotychczasowego systemu ogrzewania budynków i lokali z terenu Gminy Branice, opartego na paliwie stałym, na ekologiczny system ogrzewania. Beneficjentami programu są osoby fizyczne oraz wspólnoty mieszkaniowe.

  więcej
Gmina Branice
ul. Słowackiego 3
48-140 Branice
tel.: 77 4868 192
fax: 77 4868 230
e-mail:
Projekt i realizacja: netkoncept.com
Licznik wizyt: 1860928 | 94780 | 100