Gmina Branice

Aktualności

 • Urząd Gminy w Branicach ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Branice. Dofinansowanie będzie udzielane tylko dla inwestycji realizowanych w budownictwie mieszkaniowym wytwarzającym ścieki bytowe. Beneficjentami programu są osoby fizyczne oraz wspólnoty mieszkaniowe.

  więcej
 • Urząd Gminy w Branicach ruszył z programem dofinansowania inwestycji służących ochronie środowiska, polegającym na wymianie dotychczasowego systemu ogrzewania budynków i lokali z terenu Gminy Branice, opartego na paliwie stałym, na ekologiczny system ogrzewania. Beneficjentami programu są osoby fizyczne oraz wspólnoty mieszkaniowe.

  więcej
 • Informujemy o organizacji dyżuru specjalisty ds. funduszy europejskich Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich (LPI) w Kędzierzynie-Koźlu dnia 11 maja 2017 r. (czwartek) w godzinach 9:00 – 12:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Głubczycach przy ul. Kochanowskiego 15.

  więcej
 • Wielkopolski Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości i Edukacji zaprasza na spotkanie informacyjne.

  Masz pomysł na założenie własnego biznesu? Chcesz być Panem swojego losu? Weź udział w projektach: "łam barierę - buduj karierę", "Strategia na biznes", "KOBIETY W BIZNESIE".

  więcej
 • Projekt „Dotacja na dobry początek”

  Data publikacji: 19-04-2017 19:57

  Firma Edufin Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projekcie „Dotacja na dobry początek” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

  więcej
 • X edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”

  Data publikacji: 19-04-2017 18:22

  Od 2008 roku Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie IPZ „Niebieska Linia” organizuje konkurs „Policjant, który mi pomógł". Istota przedsięwzięcia polega na wyróżnieniu funkcjonariuszy, którzy w ocenie społecznej charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem w zakresie indywidualnej pomocy osobom doznającym przemocy w rodzinie, ponadto zaangażowani są w budowanie lokalnego systemu pomocowego w omawianym obszarze.

  więcej
 • W imieniu Stowarzyszenie LGD "Płaskowyż Dobrej Ziemi" serdecznie zapraszamy w dniu 27 kwietnia 2017r. o godz. 15.30 w Wiejskim Domu Kultury w Branicach na spotkanie informacyjne dotyczące projektów grantowych (małych projektów do 10 tys. zł. dofinansowania).

  więcej
 • 19 grudnia 2016 r. Prezydent RP podpisał ustawę o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2017 r. póz. 38), która od 1 października 2017 r. obniża wiek emerytalny. Zatem w zakresie podstawowego wieku emerytalnego zostanie przywrócony stan prawny obowiązujący przed l stycznia 2013 r.

  więcej
 • W dniach 15 - 26 maja odbędzie się wywóz odpadów wielkogabarytowych, małych opon i elektrośmieci. W poszczególnych miejscowościach gminy wywóz odbędzie się wg harmonogramu.

  więcej
 • Zarząd Stowarzyszenia „Subregion Południowy” ogłasza konkurs na projekt graficzny logo Stowarzyszenia „Subregion Południowy”.
  Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do wszystkich osób pełnoletnich, w szczególności do osób zawodowo lub amatorsko zajmujących się działalnością plastyczną ukierunkowaną na działania marketingowe oraz grafików komputerowych.

  więcej
Gmina Branice
ul. Słowackiego 3
48-140 Branice
tel.: 77 4868 192
fax: 77 4868 230
e-mail:
Projekt i realizacja: netkoncept.com
Licznik wizyt: 1666759 | 96671 | 380