Branice tu zaczyna się Polska

Międzynarodowy Konkurs pt.: „Taką Cię kocham moja Polsko”

Międzynarodowy Konkurs pt.: „Taką Cię kocham moja Polsko”

Stało się już egminową tradycją, że zapraszamy do udziału w konkursie, którego tytuł jest przewrotny, wieloznaczny, wielokierunkowy.

Termin przyjmowania prac konkursowych do 30 września 2015 roku – ogłoszenie wyników 10 października 2015 roku.

Od dłuższego czasu trwa zakulisowa dyskusja na temat naszej tożsamości, polskości Polaków, patriotyzmu i naszego miejsca w Europie, na świecie. W każdym zakątku Ziemi znajdziemy Polaka lub osobę mocno związaną z naszym krajem. Jesteśmy w Unii Europejskiej, jesteśmy Europejczykami o tożsamości polskiej … a jak się z tym czujemy? Jak to odbieramy?

Co to znaczy być Polakiem? Co to znaczy kochać Polskę? Jakimi jesteśmy Polakami, patriotami i co to oznacza we współczesnym świecie? Nie pytamy o zdanie polityków, chociaż i oni mogą wziąć udział w konkursie. Zadajemy to pytanie sobie, sąsiadom, dużym, średnim i wielkim, młodziutkim i tym dorastającym czy dorosłym. Zachęcamy do opowiedzenia o swej polskości dorosłych, i tych, którzy swe losy chcieli lub musieli związać z innym miejscem na Ziemi.

To konkurs dla Polaków, dla tych wszystkich, którzy w jakiś sposób czują się emocjonalnie związani z Polską.

Bez barier wiekowych, bez barier twórczych – piszemy, malujemy, gramy, śpiewamy i tworzymy dla siebie, dla naszej Polski.

Zachęcamy do pokazania Polski, jaką czujemy, widzimy, jaką tworzymy lub jakiej oczekujemy.

Każdy może wyrazić swe uczucia, odczucia, miłość, empatię, szacunek i inne budujące emocje związane z polskością i byciem Polakiem. To nie wstyd. To zaszczyt być, czuć się Polakiem i nie jest ważne czy na miejscu czy na końcu świata.

Czym dla najmłodszego dzieciaka jest bycie Polakiem? Jak o tym myślą młodzi i nieco starsi, jakimi uczuciami obdarzają Polskę dorośli? Jak wspominają Polskę swych młodzieńczych lat? Jakie są nasze oczekiwania wobec Polski i jak zamierzamy spłacić dług wdzięczności za Jej starania o nasze dobro?

Ta konkursowa dyskusja o Polsce i polskości może nam tylko pomóc zrozumieć Polskę XXI wieku – jej i nasze oczekiwania, jej i nasze pragnienia …

To bardzo prosty, a zarazem szalenie trudny przekaz … Kocham Cię Polsko – mimo wszystko i za wszystko…

Zaangażowanie w konkurs osób ze wszystkich kategorii wiekowych (od maluszka po staruszka) pozwala na spojrzenie na temat Polski, naszego patriotyzmu z perspektywy i poziomu wielu pokoleń. Daje możliwość integracji wszystkich środowisk od biznesu po kulturę, naukę i sport czy oświatę.

Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie wszystkich, którzy w sposób kulturalny mają coś do powiedzenia w tej sprawie, a przewodnikiem niechaj będzie regulamin do pbrania na stronie:
http://egminy.eu/mailing/zalaczniki/09.06.2015/Regulamin-Polska-MEN.pdf

więcej informacji na stronie: http://egminy.eu/wystawy,czytaj/3736/taka-cie-kocham-moja-polsko.html

Projekt i realizacja: netkoncept.com
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Prev