Branice tu zaczyna się Polska

Wygraj w „Narodowej Loterii Paragonowej”

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Głubczycach informuje, iż 01 października  2015r. trwa się jeden z priorytetowych projektów edukacyjnych Ministerstwa Finansów loteria paragonowa. Głównym celem loterii jest uświadomienie obywatelom dokonującym zakupów towarów lub usług, że w kwocie, jaką zostawiają, np. w sklepie, w barze, u fryzjera, na stacji benzynowej, zawarte są podatki a co za tym w interesie każdego z nas jest uzyskanie od przedsiębiorcy paragonu - dowodu uczciwie dokonanej transakcji. Projekt ten ma uświadomić Polakom, ze paragon to nie tylko potwierdzenie zakupu ułatwiające reklamację, ale również dowód na to, ze podatek który uiszczamy zostanie odprowadzony do budżetu państwa.
Branie paragonu to wspieranie uczciwej konkurencji i walka z szarą strefą, a co za tym idzie większe dochody do budżetu, z którego finansowane są szkoły, szpitale, drogi i inne cele publiczne, jak i korzyść w przypadku wygranej w loterii.

Loteria jest prowadzona do 30 września 2016 roku, losowanie nagród odbywa się co miesiąc a dodatkowe losowanie dotyczy szczególnie premiowanej branży za dany kwartał. Uczestnikami loterii mogą być jedynie osoby, które ukończyły 18 lat. Każdy z nich będzie mógł zarejestrować dowolną liczbę paragonów, przy czym każdy paragon musi być wystawiony na kwotę co najmniej 10 zł. Zgłoszenie udziału w loterii wymaga zarejestrowania na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl.

Co miesiąc można wygrać nagrodę główną I stopnia - samochód Opel Astra; nagrody II i III stopnia _ laptopy, tablety oraz tablet dla osoby, która wystawiła paragon, którego posiadacz wygrał nagrodę I stopnia. Raz na kwartał można wygrać nagrodę specjalną - samochód Opel Insignia, losowaną tylko dla paragonów z wybranej branży usługowej
w danym kwartale. W I kwartale 2016 roku premiowaną branżą jest prywatna praktyka lekarska i dentystyczna.

Loteria paragonowa zakłada losowanie nagród głównych I stopnia i specjalnych na antenie telewizji - TVP Telewizja Regionalna. Losowanie nagród  głównych I stopnia i nagród II stopnia w danym miesiącu odbywać się będzie spośród paragonów na zakup towarów i usług dokonanych i zarejestrowanych w miesiącu poprzednim. Losowanie nagród specjalnych odbywać się będzie spośród paragonów za zakup usług w wybranej branży premiowanej dokonanych i zarejestrowanych w kwartale poprzedzającym miesiąc losowania. Najbliższe losowanie nagród odbędzie się  26 lutego, 21 i 25 marca, 18 i 29 kwietnia, 16 i 27 maja 2016 roku  na antenie TVP Regionalna.

Ponadto w Urzędzie Skarbowym w Głubczycach dostępne są ulotki informacyjne pn. „Narodowa Loteria Paragonowa”  (do wyczerpania zapasów). Wszystkie informacje o zasadach loterii, terminach i wynikach losowania dostępne są na stronie internetowej  www.loteriaparagonowa.gov.pl.

 

Projekt i realizacja: netkoncept.com
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Prev