Branice tu zaczyna się Polska

IV Bieg Branicki - 2 pażdziernika 2016r.

W niedzielę 2 października 2016 roku, na stadionie Orła Branice odbył się IV Bieg Branicki. Organizatorem biegu było Branickie Towarzystwo Sportowe wraz z Gminą Branice. Bieg odbył się na dwóch dystansach - 10 oraz 5 kilometrów. Impreza była bardzo udana, zwłaszcza że uczestniczyło w nim aż 56 zawodniczek z całego województwa opolskiego i śląskiego, a dodatkowo inicjatywę poprało wielu lokalnych sponsorów. Fundatorzy nagród to firma: Makrus, FHu MARMAX - Dawid Błach, MOTO ADII - Adrian Wojtuś, Warsztat Samochodowy - Adam Zapotoczny i Wojciech Chuchla oraz Pizzeria MACELLO, Hurtownia Napoi Dariusz Olech, PHU U Antka - Anna Folmering, Sklep Wielobranżowy - Irena Koziura, Chempest Branice i firma Handlowo - Usługowa ViVa - Witold Kaśków.

W organizacji pomogła również pogoda. Co prawda według niektórych zawodników było aż za ciepło i duszno, ale prawie 20 stopni Celsjusza i słońce sprawiły, że na widowni pojawiła się rekordowa liczba widzów (do rekordu frekwencji pod względem zawodników zabrakło 2 uczestników). Do sukcesu przyczynił się również fakt, że obyło się bez żadnych incydentów, a żaden zawodnik nie odniósł kontuzji.

W Biegu na 10 km., w kategorii open kobiet zwyciężyła Dorota Nosal, przed Justyną  Semanyszyn - Sobczak oraz Renatą Sobierajską. W kategorii open mężczyzn, zwyciężył Ryszard Skiba, przed Adamem Nosalem i Marcinem Karaczanem. Najlepszym mieszkańcem Gminy Branice okazał się Paweł Zagórski, drugi był Benedykt Pospiszyl.

W Biegu na 5 km., w kategorii open kobiet zwyciężyła Katarzyna Pawlik, przed Katarzyną Lubińską oraz Jolantą Domańską. W kategorii open mężczyzn, zwyciężył Tomasz Cieśla, przed Fryderykiem Dąbalem i Arturem Olbrichem. Najlepszą  mieszkanką Gminy Branice okazała się Katarzyna Lubińska, druga była Jolanta Domańska, a trzecia Marcela Pospiszyl - Grudniewska. Najlepszym braniczaninem był  Grzegorz Stec, drugi był Witold Michalski a trzeci Szymon Kozakiewicz. 

Mamy nadzieję, że V Bieg Branicki, który odbędzie się już za rok, zakończy się jeszcze większym sukcesem.


Prezes BTS

 

autor zdjęć: Janusz Kaczmarek

 

 
    

Projekt i realizacja: netkoncept.com
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Prev