Branice tu zaczyna się Polska

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Branicach, realizując Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2016 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Najbardziej Potrzebującym, w miesiącu lutym 2017r. wydał mieszkańcom gminy Branice ponad 7 ton żywności. Jest to trzecia tura przekazania żywności. Łącznie w Podprogramie 2016 wydano już ok. 17 ton żywności.

Z pomocy korzysta 172 rodziny tj. 455 osoby.

Żywność przekazywana jest z Banku Żywności w Opolu z siedzibą w Luboszycach, który w Podprogramie 2016 pełni funkcję organizacji partnera regionalnego.

Dotychczas przekazano następujące artykuły spożywcze: makaron, ryż biały, herbatniki, mleko UHT, ser podpuszkowy dojrzewający, groszek z marchewką, fasolę białą, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynkę drobiową, cukier biały, olej rzepakowy.

Przypominamy, że od stycznia 2017 r. obowiązuje wyższy próg dochodowy kwalifikujący osoby/rodziny do uzyskania bezpłatnej żywności. W przypadku osoby samotnej wynosi 1268 zł, w przypadku osoby w rodzinie 1028 zł.

 

Zainteresowanych pomocą żywnościową prosimy o zgłaszanie się do siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej w Branicach z dokumentem potwierdzającym uzyskiwane dochody niezbędnym do zakwalifikowania się do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020.

 

 

Aneta Kuziora
Kierownik OPS w Branicach

Projekt i realizacja: netkoncept.com
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Prev