Branice tu zaczyna się Polska

Muzeum Wsi Opolskiej - VI Wojewódzki Konkurs Malowania Porcelany

Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza chętnych  do udziału w konkursie malowania porcelany opolskiej.

Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego i Oddział Opolski Stowarzyszenia Twórców Ludowych organizują VI edycję Wojewódzkiego Konkursu Malowania Porcelany w ramach III Wojewódzkiego Konkursu Plastyki Obrzędowej i Rękodzieła Artystycznego. Organizacja konkursu jest możliwa m.in. dzięki współpracy z instytucjami kultury, wydziałami kultury jednostek samorządu terytorialnego itp., które przyczyniają się do popularyzacji konkursu wśród miejscowych twórców ludowych.

To jedyna tego typu impreza na terenie województwa opolskiego. Organizator zapewnia materiały niezbędne do uczestnictwa w przewodzie konkursowym: porcelanę i farby naszkliwne. Konkurs malowania porcelany składa się z dwóch wydarzeń: przewodu konkursowego i wystawy pokonkursowej. Konkurs odbędzie się 05.09 2017 r. w siedzibie Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu. Przewód przeprowadzany jest w godzinach od 9:00 do 16:00.
W trakcie imprezy zorganizowany zostanie poczęstunek dla uczestników. Podczas zdawania pracy konkursowej każdy z uczestników otrzyma zaproszenie do udziału w uroczystym ogłoszeniu wyników. Wykonane prace zostaną wypalone w muzealnym piecu ceramicznym a następnie ocenione przez komisję konkursową.

Wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej będzie miało miejsce w trakcie imprezy plenerowej V Święto Plonów - Targi Miodów 01.10.2017. Wystawa będzie prezentowana w Opolu w terminie do 31.12.2017r.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

Projekt i realizacja: netkoncept.com
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Prev