Branice tu zaczyna się Polska

VI Bieg Branicki - 30 września 2018r.

W niedzielę 30 września 2018 roku, na stadionie Orła Branice odbył się VI Bieg Branicki. Organizatorem biegu było Branickie Towarzystwo Sportowe, wraz z Gminą Branice. Dyrektorem, Biegu ponownie był Paweł Zagórski, a wicedyrektorem Michał Łabus.

Oficjalny Patronat nad biegiem objął Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła. Ufundowane przez niego nagrody dla trzech najlepszych mieszkańców i mieszkanek Województwa Opolskiego (na dystansie głównym 10 km.), w postaci bonów na 300zł., 200 zł. i 100 zł., wręczył Radny Sejmiku Wojewódzkiego z Głubczyc Zbigniew Ziółko.

Po biegu dla dorosłych, odbył się III Branicki Bieg Przedszkolaka, organizowany przez: Jolantę Domańską i Gminę Branice, przy pomocy członków BTSu.

Sam Bieg Branicki odbył się na dwóch dystansach - 10 oraz 5 kilometrów, na trasie Branice - Michałkowice - Branice. Równocześnie odbył się marsz Nordic Walking, na trasie 5 km. Impreza była bardzo udana, zwłaszcza że uczestniczyła w nim rekordowa liczba zawodników - aż 79, głównie z województwa Opolskiego i Śląskiego, a dodatkowo inicjatywę poparło wielu lokalnych sponsorów. A więc: Top Farms, Makrus, Zakład Wędliniarski Janeta, Browar Racibórz, Pizzeria Macello, Galmet, Sklep Mięsny Makro, U Antka, Stabryl, Okna u Bacy, Firma Olech, Browar Głubczyce, Bank Spółdzielczy Namysłów, Chempest, Adam Zapotoczny, Hurtownia Chemii Viva, Moto – Adi Branice, Iwona Pelc, Stacja paliw Weygand Konrad, Wojciech Chuchla, Firma Baulieu Kietrz oraz Pozytyw Szymon Popczyk.

W organizacji pomogła również pogoda, czyli bezchmurne niebo i idealna temperatura do biegania - ok. 15 stopni. Do sukcesu przyczynił się również fakt, że obyło się bez żadnych incydentów, a żaden zawodnik nie odniósł kontuzji.

W Biegu na 10 km., w kategorii open kobiet zwyciężyła Ola Solich, przed Moniką Ilnicką i Katarzyną Libińską - najlepszą (i jedyną) mieszkanką Gminy Branice na tym dystansie.

W kategorii open mężczyzn, zwyciężył Filip Buch, przed Robertem Tomków i Marcinem Karaczanem. Wszyscy ww. zawodnicy i zawodniczki okazali się również najlepszymi mieszkańcami i mieszkankami Województwa Opolskiego. Najlepszym mieszkańcem Gminy Branice okazał się Paweł Zagórski, drugi był Benedykt Pospiszyl, a trzecie miejsce zajął Marian Kawecki.

W Biegu na 5 km., w kategorii open kobiet zwyciężyła Natalia Niemczycka, przed Jolantą Domańską i Aliną Iwanicką.

W kategorii open mężczyzn, zwyciężył Artur Olbrich, przed Tomaszem Cieślą i Adamem Nosalem.

Najlepszą mieszkanką Gminy Branice okazała się Jolanta Domańska, druga była Anna Zacharska, a trzecia Barbara Klauza. W kategorii mieszkańców Gminy Branice wygrał Grzegorz Grzywna, drugie miejsce zajął Dariusz Kołodziński, a trzecie Krzysztof Żywina.

Marsz Nordic Walking najszybciej pokonała Małgorzata Wojnarowicz, druga była Elżbieta Mielnik, a trzeci był Piotr Szymański.

Mamy nadzieję, że VII Bieg Branicki, który odbędzie się już za rok, zakończy się jeszcze większym sukcesem.

Michał Łabus

 

,,Biegać każdy może...”- III Branicki Bieg Przedszkolaka

,,Biegać każdy może...” jeśli tylko ma się chęci. Udowodniły to przedszkolaki z naszych gminnych przedszkoli, którzy dnia 30 września 2018r. z entuzjazmem stanęli na starcie III Branickiego Biegu Przedszkolaka.

Dystans, który dzieci miały do pokonania to 100m. Nie był to krótki odcinek, zwłaszcza dla młodszych dzieci, które jak się potem okazało, czasem zawracały, biegły w odwrotnym kierunku, a zdarzyło się, że zatrzymywały się przed linią mety. Przy pięknej, jesiennej pogodzie i licznie zgromadzonych entuzjastom, odbyła się „zacięta'' walka, w której każdy okazał się zwycięzcą i w nagrodę otrzymał pamiątkowy medal.

Dodatkowo zostały uhonorowane dzieci, które przybiegły na metę najszybciej w swoich kategoriach. W pierwszej kategorii 3-4 latki: dziewczynki I miejsce zajęła Michalina Bryła, II Aleksandra Jamielucha, III Tola Głogiewicz. W kategorii 3-4 latki chłopców: I miejsce należało do Alana Atłachowicz, II Stanisława Pytel, III Tomasza Ignasiak.

Zaś w drugiej kategorii 5-6 latki: dziewczynki: I miejsce zdobyła Olivia Antoszczyszyn, II Malwina Link, III Livia Nagońska. Kategoria 5-6 letni chłopcy: I miejsce zajął Ksawery Suzański, II Szymon Janocha, III Mikołaj Stryszawiak. Wszystkim zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY.

Organizatorzy

III Branickiego Biegu Przedszkolaka

 

 

 

Projekt i realizacja: netkoncept.com
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Prev