Branice tu zaczyna się Polska

Spotkanie informacyjne o Programie "Europa dla obywateli" - Opole 25 lipca 2019 r.

Punkt Kontaktowy "Europa dla obywateli" oraz Urząd Miasta Opola serdecznie zaprasza przedstawicieli NGO, samorządów oraz innych organizacji i instytucji działających w obszarach społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej na bezpłatne spotkanie informacyjne o programie "Europa dla obywateli", które odbędzie się 25 lipca br. w Opolu.

Celem szkolenia jest przybliżenie przedstawicielom trzeciego sektora i samorządów terytorialnych, aktywistom, społecznikom oraz osobom zainteresowanym realizacją projektów międzynarodowych, zasad ubiegania się o dofinansowanie w programie grantowym Unii Europejskiej "Europa dla obywateli".

"Europa dla obywateli" wspiera organizacje pozarządowe i samorządy, a także inne podmioty działające w obszarze społeczeństwa obywatelskiego, kultury i edukacji, w realizacji:

  • projektów związanych z tematyką obywatelstwa europejskiego
  • inicjatyw lokalnych
  • zaangażowania społecznego i demokratycznego
  • pamięci europejskiej


Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się, m.in. jakie są cele, założenia i priorytety programu oraz terminy konkursu wniosków w 2019 roku.

Ponadto, w trakcie spotkania Pani Magdalena Matyjaszek, Naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta Opola opowie o projekcie “Solidarni w partnerstwie”, który był współfinansowany ze środków Programu “Europa dla obywateli” w 2017 roku.

Spotkanie jest otwarte i bezpłatne; aby wziąć w nim udział należy zarejestrować się poprzez formularz rejestracyjny na stronie internetowej polskiego Punktu Kontaktowego „Europa dla obywateli” (zakładka „Szkolenia”), gdzie znajduje się również szczegółowy plan wydarzenia.

Termin: czwartek, 25 lipca 2019, godz. 10.30-13.45 (rejestracja rozpocznie się od godz. 10.00) Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej Centrum Dialogu Obywatelskiego przy ul. Koraszewskiego 7-9, 45-015 Opole.


„Europa dla obywateli” to program Unii Europejskiej wspierający organizacje pozarządowe i samorządy, a także inne organizacje i instytucje nienastawione na zysk, działające w obszarze społeczeństwa obywatelskiego, kultury i edukacji, w realizacji projektów związanych z tematyką obywatelstwa europejskiego, inicjatyw lokalnych, zaangażowania społecznego i demokratycznego oraz pamięci europejskiej.

Więcej o programie "Europa dla obywateli" znajduje się na stronie polskiego Punktu Kontaktowego:
https://europadlaobywateli.pl/ oraz na profilu Facebook: www.facebook.com/ProgramEuropaDlaObywateli

Projekt i realizacja: netkoncept.com
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Prev