Branice tu zaczyna się Polska

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021!

NSP-2021.jpeg

 

W okresie od 1 kwietnia do 30 września br. Główny Urząd Statystyczny prowadzi Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Dane zebrane podczas spisów służą do opracowywania strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów i gmin.

Udział w spisie jest obowiązkowy, a wszystkie dane zebrane w spisie objęte są tajemnicą statystyczną. Podstawą prawną przeprowadzenia spisu jest ustawa o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Odmowa udziału w spisie może skutkować nałożeniem kary grzywny.

W tym trudnym okresie pandemii tegoroczny spis jest realizowany przede wszystkim przez Internet. Obowiązkową metodą udziału w spisie jest samospis internetowy – na stronie internetowej spis.gov.pl jest dostępny interaktywny formularz, który należy wypełnić.

Z mieszkańcami gminy, którzy nie spiszą się samodzielnie, od 4 maja będą kontaktować się telefonicznie rachmistrzowie spisowi.

Ponadto, by zapobiec sytuacji, w której zobowiązany do spisu mieszkaniec nie będzie miał możliwości spisania się samodzielnie, od 1 kwietnia udostępnione jest pomieszczenie i sprzęt do realizacji samospisu w Urzędzie Gminy w Branicach od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu. Kontakt - Gminne Biuro Spisowe tel. 77 4868250  wew. 10 lub 33

Bieżące informacje na temat Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 są zamieszczane na stronie internetowej spis.gov.pl.

 

Wraz z rozpoczęciem Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań, 1 kwietnia 2021 r. rozpoczęła się Loteria promocyjna NSP 2021. Szczegóły dotyczące loterii znajdują się na stronie  https://loteria.spis.gov.pl

 

NSP-infolinia.jpeg

 

UWAGA!!

Należy uważać na wszystkie podejrzane prośby osoby podszywającej się za rachmistrza. Rachmistrzowie nie mogą robić zdjęć naszym dowodom osobistym w celu weryfikacji, prosić o opłatę za udział w spisie czy proponować do zalogowania się na ich urządzeniu do systemu spisowego poprzez bank. Podobnie, jak w przypadku oszustw przez telefon, przed podaniem danych każdego rachmistrza należy zweryfikować samodzielnie poprzez zakładkę „Sprawdź rachmistrza” na stronie spisu lub dzwoniąc na infolinię spisową pod numerem 22 279 99 99.

Załączniki:

Ustawa o NSP 2021: https://spis.gov.pl/ustawa-o-nsp/

 

Projekt i realizacja: netkoncept.com
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Prev