Branice tu zaczyna się Polska

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Płaskowyż Dobrej Ziemi” - Gra Terenowa Branice

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Płaskowyż Dobrej Ziemi” zaprasza do zabawy w ramach gry terenowej poświęconej jubileuszowi 25 lat Programu „Odnowa Wsi w Województwie Opolskim”.

Gra została opracowana w ramach zadania publicznego „Znacie? to zagrajcie! - 25 lat Programu Odnowa Wsi w grze terenowej” i jest prowadzona na terenie trzech miejscowości: Biedrzychowic (gmina Głogówek, powiat prudnicki), Branic (gmina Branice, powiat głubczycki) i Kietrza (gmina Kietrz, powiat głubczycki). Dla każdego z tych miejsc opracowaliśmy osobne gry, w których każdy – bez względu na wiek – może wziąć udział samodzielnie, bez wsparcia przewodników czy organizatorów. Karty do gry są udostępniane w muzeum „Farska Stodoła” w Biedrzychowicach, w Urzędzie Miejskim w Głogówku, w Urzędzie Gminy w Branicach oraz w Urzędzie Miejskim w Kietrzu*. Przygotowaliśmy również wersje elektroniczne map do pobrania ze stron internetowych: plaskowyz.pl, baborow.pl, branice.pl, glubczyce.pl, kietrz.pl, glogowek.pl, lubrza.pl, prudnik.pl.

Bawcie się dobrze i poznawajcie obszar Lokalnej Grupy Działania „Płaskowyż Dobrej Ziemi”!

* Karty do gry są również rozdawane podczas wydarzeń plenerowych organizowanych na obszarze LGD – pierwszych 25 osób otrzyma upominki przygotowane dla najlepszych i najszybszych graczy. Upominki można odbierać także w „Farskiej Stodole” w Biedrzychowicach, Urzędzie Gminy w Branicach, Urzędzie Miejskim w Kietrzu - zadzwoń wcześniej, by upewnić się czy pula nagród jeszcze się nie wyczerpała - 77 485 43 04
 

A teraz zapraszamy do gry!
Poznajcie Branice, spacerując po tej miejscowości, odszukując pamiątki historii i współczesne obiekty w przestrzeni wsi bawcie się doskonale, odpowiadając na pytania i wpisując w kratki obok pytań właściwe odpowiedzi.

Dla ułatwienia na mapie zaznaczono 3 obszary: A, B, C. Przy każdym pytaniu zaznaczamy, którego obszaru dotyczy. Każda z kratek ma swój niepowtarzalny numer, a niektóre z liter stanowić będą hasło, które związane jest – nie inaczej! – z Branicami.

 

PDFPREV gra terenowa Branice.pdf (2,14MB)

 

Projekt i realizacja: netkoncept.com
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Prev