Branice tu zaczyna się Polska

Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach - Praca dla młodych!

Praca dla młodych!

Sieć EURES rozpoczęła kampanię informacyjną  skierowaną do młodych ludzi pod nazwą Jobs for young people – Praca dla młodych. Kampania trwa do lutego 2023 r. Jej celem jest zwiększenie świadomości na temat usług EURES wśród młodych absolwentów i studentów oraz ich pracodawców.

Komisja Europejska (KE) przyznała, że pandemia COVID-19 pozbawiła młodych ludzi wielu możliwości, a wysokie wskaźniki bezrobocia wśród tej grupy nadal świadczą o tym, że jest to wyzwanie dla państw członkowskich.

Aktywność zawodowa młodych ludzi w Polsce pozostaje niska, co w znacznej mierze wynika z kontynuacji przez nich kształcenia. Szczególny spadek aktywności młodych zanotowano w 2020 r., kiedy to odwrócona została obserwowana dotąd tendencja wzrostowa - współczynnik aktywności zawodowej osób w wieku 15-29 lat zmniejszył się w Polsce z 54,4% w 2019 r. do 51,6% w 2020 r. Nie jest to sytuacja zaskakująca, bowiem ograniczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej wprowadzane w obliczu pandemii znacznie silniej dotknęły osoby młode, często zatrudnione na niestabilnych umowach o pracę, i to nie tylko w Polsce ale w większości krajów.

 

więcej: https://glubczyce.praca.gov.pl/strona-glowna/-/asset_publisher/tHMAbOn1SjW1/content/19698953-praca-dla-mlodych-

http://eures.praca.gov.pl/

 

praca-dla-młodych.jpeg

Projekt i realizacja: netkoncept.com
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Prev