Branice tu zaczyna się Polska

Utrzymywanie drobiu na własne potrzeby - warunki zwolnienia z rejestracji

Główny Inspektorat Weterynarii
https://www.wetgiw.gov.pl/main/aktualnosci/Utrzymywanie-drobiu-na-wlasne-potrzeby-warunki-zwolnienia-z-rejestracji/idn:2210

 

Utrzymywanie drobiu na własne potrzeby - warunki zwolnienia z rejestracji

Zgodnie z informacją opublikowaną na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi (MRiRW) osoby utrzymujące drób wyłącznie na własne potrzeby nie mają obowiązku zgłaszać się do Powiatowego Lekarza Weterynarii w celu uzyskania numeru rejestracyjnego, a tym samym nie muszą rejestrować go w Krajowej Bazie Danych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Jak podaje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi podjęto prace legislacyjne, które umożliwią wprowadzenie odstępstwa od obowiązku rejestracji niektórych podmiotów stwarzających nieistotne ryzyko dla zdrowia zwierząt lub zdrowia publicznego zgodnie z Rozporządzeniem wykonawczym Komisji (UE) 2022/1345.

W związku z powyższym Główny Lekarz Weterynarii rekomenduje powiatowym lekarzom weterynarii postępowanie zgodne z zaleceniami MRiRW.

Więcej szczegółów na stronie: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/utrzymywanie-drobiu-na-wlasne-potrzeby--warunki-zwolnienia-z-rejestracji

Projekt i realizacja: netkoncept.com
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Prev