Branice tu zaczyna się Polska

Trwa nabór zgłoszeń do VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich pn. „Bitwa Regionów"

Drogie Panie i Panowie

Trwa nabór zgłoszeń do VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich pn. „Bitwa Regionów'. Zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia, którym bliskie są smaki regionów i dawne receptury, a wyjątkowe potrawy przygotowują z pasją i sercem.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wysiać zgłoszenie drogą elektroniczną do 31 marca 2023r. poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronic www.bitwaregionow.pl lub pod linkiem www.kowr.gov.pl/konkurs.

 

KONKURS BĘDZIE PRZEBIEGAĆ W TRZECH ETAPACH:

ETAP I: Wszystkie KGW, które prawidłowo prześlą zgłoszenie online, wezmą udział w eliminacjach powiatowych podczas pikników z PRODUKTEM POLSKIM. Etapy powiatowe będą się odbywać od maja do lipca:
ETAP II: KGW, które zajmą 1. miejsce w powiecie, zostaną zaproszone do udziału w półfinałach wojewódzkich, które odbędą się w sierpniu i wrześniu;
ETAP III: 16 KGW, po 1 z każdego województwa, które zdobędą 1. miejsce w II etapie konkursu, zakwalifikują się do finału ogólnopolskiego. Finał zaplanowany jest w październiku.

W tegorocznym regulaminie „Bitwy Regionów " została wprowadzona istotna zmiana. Po raz pierwszy znalazł się w nim wymóg, aby przy przygotowaniu potrawy konkursowej wykorzystać przynajmniej jeden produkt regionalny, tradycyjny. Wszystko po to, by pokazywać atuty kulinarne regionów. Przewidziano również zwrot środków za zakup produktów spożywczych przeznaczonych na przygotowanie potrawy konkursowej. Regulamin konkursu został opublikowany na stronie https://bitwaregionow.pl/

Do udziału w konkursie zaprasza Henryk Kowalczyk - Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zaproszenie znajduje się w aktualnościach na stronic https://bitwaregionow.pl/

W tym roku pula nagród wyniesie ponad 65 tys. zł. Przewidziana jest również nagroda dodatkowa dla laureata I miejsca w finale — wyjazd przedstawicieli KGW na zagraniczne targi rolno-spożywcze w UE.

Organizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Projekt i realizacja: netkoncept.com
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Prev