Branice tu zaczyna się Polska

13 marca br. dostarczono 3 nowe samochody strażackie

Samochody dotarły!!!

Dzień 13.03.2010 r. był dniem wyjątkowym dla strażaków Gminy Branice i to nie ze względu na swoją datę – trzynastego. W tym dniu (sobota) zostały dostarczone przez Wykonawcę 3 sztuki nowych, średnich samochodów strażackich. To bezprecedensowe wydarzenie przyciągnęło wielu strażaków oraz mieszkańców gminy, chcących obejrzeć a nieraz i dotknąć, jeszcze pachnących nowością aut.

ws01m.jpeg

Pojazdy po wielu wcześniejszych nieudanych próbach, udało się zakupić dzięki dofinansowaniu w wysokości 85% ze środków Programu Operacyjnego Współpracy Terytorialnej Rzeczpospolita Polska - Republika Czeska na lata 2007-2013. Trwają również rozmowy w celu uzyskania dofinansowania z innych źródeł i jest szansa, że Gmina ze swego budżetu dołoży jedynie symboliczną złotówkę.

ws05m.jpeg

Auta zbudowane na podwoziu Mercedesa, wyposażone są między innymi w zbiorniki wody o poj. 2 600 litrów, zbiorniki na środek pianotwórczy o poj. 270 litrów, autopompy dwuzakresowe, działka wodne, linie szybkiego natarcia, napęd 4x4, silniki EURO 5 o mocy 280 KM, komfortowe kabiny wraz z klimatyzacją, agregaty prądotwórcze, zestaw hydrauliczny do ratownictwa drogowego (nożyce+rozpieraki), podstawowy sprzęt do ratownictwa medycznego, aparaty powietrzne z czujnikami bezruchu, radiotelefony, drabiny.

ws06m.jpeg

Wartość zakupionego sprzętu to blisko 2 miliony złotych. W ramach tego samego projektu, zakupione zostaną również 3 łodzie płąskodenne wraz z silnikami. Podobne zakupy robią również przygraniczne miejscowości z Czech, biorące udział wraz z Gminą Branice w projekcie pn.: „Wzmocnienie działania jednostek OSP podczas powodzi.” Tak znaczne doposażenie polskich i czeskich jednostek OSP, wymiernie poprawi bezpieczeństwo całego regionu poczynając od Branic aż po Opavę, czyli teren całej gminy.

ws08m.jpeg

Uroczyste przekazanie zakupionego sprzętu, odbędzie się 1 maja w Lewicach i będzie połączone z gminnymi obchodami Dnia Strażaka. Podczas festynu można będzie z bliska przyjrzeć się samochodom oraz zobaczyć je w akcji.

Już dziś zapraszam do wspólnego świętowania wszystkich mieszkańców naszej Gminy!

 

ws01.jpeg ws02.jpeg ws10.jpeg
ws04.jpeg ws05.jpeg ws06.jpeg
ws07.jpeg ws08.jpeg ws09.jpeg

Projekt i realizacja: netkoncept.com
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Prev