Branice tu zaczyna się Polska

Tylko do 31 marca uczniowie klas 8 z gminy Branice mogą ubiegać się o stypendium na naukę w najlepszych szkołach w Polsce - Program Stypendialny Horyzonty,

Nie pozwólmy, aby żaden talent w Polsce został zmarnowany
Edukacyjna Fundacja im. Romana Czerneckiego i Fundacja Rodziny Staraków od 13 lat prowadzą Program Stypendialny Horyzonty, który pozwala uczniom z małych miejscowości na naukę w renomowanych szkołach średnich w dużych ośrodkach miejskich, gdzie mają zapewnione najlepsze warunki do rozwoju swoich uzdolnień. Z tej szansy skorzystało już blisko 1000 młodych osób.

15 lutego rozpoczęła się rekrutacja do kolejnej edycji Horyzontów.

Do programu zgłaszać się mogą ósmoklasiści, którzy pochodzą z małych miejscowości (do 30 tys. mieszkaoców), chcą rozpocząd naukę w jednej z 15 szkół średnich, w których realizowany jest program, a dochód w ich rodzinie nie przekracza 1900 zł na osobę.

Stypendyści i stypendystki Horyzontów mają zapewnione:

  • pokrycie kosztów mieszkania i wyżywienia w bursie, biletów komunikacji miejskiej,
  • naukę języków obcych i certyfikaty językowe,
  • wsparcie finansowe w realizowaniu pasji i zainteresowao, które stypendyści i stypendystki rozwijają wraz z zespołem fundacji metodą tutoringu oraz Indywidualnego Planu Rozwoju,
  • udział w obozach letnich i zimowych oraz w warsztatach.

Stypendium to także, a może przede wszystkim, przyjaźnie na lata, doświadczenie życia w dużym mieście pełnym możliwości, wspólne działania młodzieży na rzecz innych. Stypendyści mogą liczyć na wsparcie koleżanek i kolegów, koordynatorów i koordynatorek oraz psycholożek Fundacji.

Dla mnie największą wartością Horyzontów jest społeczności, dzięki której można poczuć się pewnie – w działaniach naukowych, ale też społecznych, artystycznych, sportowych. Codziennie pomagamy sobie w gronie kolegów, koordynatorów czy osób, które spotykamy na wakacjach i feriach.
Igor, stypendysta Horyzontów

 

Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej. W województwie dolnośląskim nasi podopieczni uczą się w VIII Liceum Ogólnokształcącym i w Technikum Nr 10 we Wrocławiu.

Rekrutacja trwa do 31 marca.

Szczegółowe informacje na temat stypendium znajdują się na

https://efc.edu.pl/programy/horyzonty

Projekt i realizacja: netkoncept.com
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Prev